Aprill 2022 – roheline kool
Mesimummide suur värviline pudelikorkidest muna Kauksi karuretk 7.04.2022
Mesimummide suur värviline pudelikorkidest muna Kauksi karuretk 7.04.2022
8.aprillil toimus Südamekuu raames Kirju-Mirju lasteaia saalis venitus-, sirutuspaus töötajatele, mille viis läbi meie lasteaia kasvandik Kristiina, kellest on nüüdseks sirgunud tubli füsioterapeut ja peagi ka toitumisnõustaja. Kristiina rääkis tervise vundamendist – kõige olulisemad asjad, mis aitavad meil tervetena püsida…
Aprillikuu on südamekuu Ka meie lasteaias toimub iga päev erinevaid põnevaid tegemisi, kus pöörame tähelepanu tervislikkusele ning kehalisele liikumisele. 1.aprill – Lõbusa võileivapäev (PILDID) 4.aprill – Võimlemispäev (PILDID) 5.aprill – Salatitegu (PILDID) 6.aprill – Jooga/massaažihommik (PILDID)
Selleks korraks on küünlaümbriste jaht lõppenud. Koostöös lastevanemate ja õpetajatega kogusime kokku ligikaudu 3000 küünlaümbrist (3 kilogrammi metalli). Suur suur tänu kõigile Loodame, et panustame ka edaspidi keskonnahoidu!
https://vvvs.ee/matkamangud/kevadine-lilleilu-kohtla-jarve-lasteaed-kirju-mirju/
Tõrukesed kevadet aitamas Sipsikute veenädal 7.rühm Katsed veega 5.rühm Mesimummidel käis külas Keskkonnaamet Sipsiku rühma lapsed külvasid herneseemneid Sipsikute lavastus ”Kolm karu” Keskkonnake Emakeelepäev Muinasjutuline teater – 7.rühm
Teisipäeval külastas Kirju-Mirju lasteaeda maaeluminister Urmas Kruuse koos oma nõuniku Kristiina Viksiga ja Reformierakonna Virumaa arendusjuhi Erik Setškoviga. Lasteaia juhtkonnaga vesteldi keele õppe, ettevõtlikkuse ja keskkonna teemadel. Ministri sooviks on tuua lapsed loodusele lähemale, et lapsed teaksid, kuidas kasvatatakse erinevaid taimi,…
Mesimummid ja Sipsikud leidsid jalutuskäigul mitmeid kevademärke – leiti lumikellukesi, siniliiliat, kollast ja lillat krookust ning lumeroosi, kuuldi tihaste ja varblaste laulu. Päike on ka juba kevadiselt soe!
“Sipsiku” rühma lastel oli teistmoodi vitamiiniamps. Lapsed maitsesid rediseseemne võrseid, mis sisaldavad tavalisest redisest rohkem vitamiine.
“Õunakese” ja “Siilikese” rühmas käisid külas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased, kes kordasid lastega üle suuhügieeni reeglid.